IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Rangi.

Go down 
AutorWiadomość
Takanori
Przywódca

avatar

Liczba postów : 1103
Dołączył : 27/08/2013

FUNKCJA : Administracyjny Skurwiel.
Godność : Z urodzenia Takanori Nishimura, jednak wszystkie dokumenty wskazują na to, że nazywa się Ryan Cowell.
Wiek : Liczy sobie dwadzieścia lat, choć zapewne niejeden ująłby mu z dwie wiosny.
Zawód : Przede wszystkim despota z licencją na skurwysyństwo. Poza tym włamywacz, złodziej, zabójca, kłamca, a od biedy porobi za młodego barmana i muzyka w klubie.
Orientacja : Skłonność do aseksualizmu ze słabością do niższych od siebie chłopców.
Wzrost i waga : 174 cm | 59 kilogramów.
Znaki szczególne : Spaczenie emocjonalne. Srebrne tęczówki oczu. Znaki w kanie wytatuowane wzdłuż linii kręgosłupa; duża blizna przecinająca klatkę piersiową. Kilka kolczyków w prawym uchu, a w lewym jeden.
Aktualny ubiór : Z Gilbertem: Zwykły, biały i nieco przyszeroki podkoszulek; luźna, cienka, jasnoszara, rozpięta bluza z kapturem i z podciągniętymi pod łokcie rękawami; czarna, skórzana kurtka; szare, poprzecierane jeansy, podtrzymywane na biodrach czarnym, ćwiekowanym paskiem; na nogach czarne trampki; na lewym nadgarstku przewiązana biała bandana z czarnymi wzorkami; na szyi zawieszone srebrne nieśmiertelniki.
Ekwipunek : Zapalniczka benzynowa, paczka czekoladowych papierosów, nóż sprężynowy, portfel i telefon komórkowy.
Obrażenia : Rozcięty lewy policzek.

PisanieTemat: Rangi.   Pon Wrz 09, 2013 3:31 pm


Rangi

Bo jakaś hierarchia musi być. Rzecz jasna, nie we wszystkich przypadkach jest ona ściśle określona. Warto jednak zapoznać się ze spisem rang, które istnieją na forum, choć zdarza się, że można wymyślić także nazwę, która będzie zarezerwowana tylko dla was.
ﻼ Rząd
Prezydent – stoi na czele metropolii i jest najpotężniejszym człowiekiem. Jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, centralnego systemu elektronicznego oraz bez skrupułów może rozkazywać swoim kolegom na niższych stanowiskach. To jego zdanie jest najważniejsze, ale! Musi uważać na swoją głowę. Nie tylko wilki na niego polują, ale i owce u boku, które czekają, aż podwinie mu się noga. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Wiceprezydent – Wybierany jako najbliższy pomocnik i prawa ręka. To on w razie nieszczęśliwego wypadku przejmie pałeczkę władzy nad Rathelonem. Często osaczany przez innych, musi radzić sobie z wieloma problemami, a jednocześnie być oparciem dla samego prezydenta. Warto się jednak czasem poświęcić – rezultaty mogą być oszałamiające. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Gubernator – to najważniejsi urzędnicy. Dostają oni bezpośrednie rozkazy od prezydentury, jak i to oni przeglądają końcowe propozycje ustaw. Od nich zależy, która przejdzie, a która nie. Mają również bezpośredni kontakt z centralnym systemem, więc posiadają wgląd w sieć miasta bez oczekiwania na pozwolenia od głowy Rathelonu. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Senator – ci wyżej – ale nadal nie najwyżej – postawieni. Wraz z ministrami ustalają oni przepisy oraz ustawy, a ich propozycje wysyłają do gubernatorów. Jest ich nieco mniej niż ministrów i nie mają oni tyle swobody, co gubernatorzy.
Ilość: 10.
Minister – jest to w zasadzie każdy członek rządu. Specjalizują się w wybranych dziedzinach, od gospodarki wodnej, aż po kulturę. Cały wachlarz możliwości.
Ilość: Nieograniczona.

ﻼ Policja
Porucznik – wybierani przez rząd to najwyżsi rangą policjanci, którzy mają pod sobą całą resztę pracowników. Monitorują oni wszystko – od wezwań po przepływ pieniędzy w policji. Ludzie o twardym charakterze, których może mało widać na zewnątrz, ale to oni trzymają władzę. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 2.
Detektyw – zdolność logicznego myślenia i łączenie faktów to pikuś dla detektywów. Wyjątkowo błyskotliwi, trzeźwo myślący – żaden szczegół im nie umknie. Pomimo mniejszego doświadczenia w walce, są równie ważną częścią służb bezpieczeństwa, gdyż widzą więcej niż normalni policjanci. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Inspektor – członek grupy ludzi sprawujących pieczę nad całą sprawą papierkową. To od inspektorów zależy, która grupa pójdzie na jaką akcję. To oni dostają wszystkie akta i informacje o przestępcach. Są niczym pamięć główna służb bezpieczeństwa. Bardzo często pomagają również w akcjach grupowych.
Ilość: 10.
Posterunkowy – siły piesze policji. To posterunkowi zazwyczaj patrolują miasto i doskonale wiedzą, gdzie lepiej się nie zbliżać, jako cywilni. Uzbrojeni po zęby, świetnie wyszkoleni w walce i czujni niemalże przez 24 godziny na dobę. Oto prawdziwa siła służb bezpieczeństwa.
Ilość: Nieograniczona.
Drogówka – przed nimi nie ma ucieczki. Pomimo tego, że kojarzą się z pączkami i fotoradarami, ci goście wiedzą, jak prowadzić samochód. Kodeks drogowy mają w małym palcu, więc jakiekolwiek próby przekupstwa spełzną na niczym. Cieszcie się, jak dostaniecie tylko mandat.
Ilość: Nieograniczona.
Agent FBI – to zupełnie odseparowana grupa porządkowa. W odróżnieniu od policji, nie muszą się oni bezpośrednio słuchać zwierzchników rządu, a często prowadzą śledztwo na własną rękę. Ze względu na dużą swobodę działań, bardzo często organizują inspekcje sprawdzające, czy urzędnicy aby na pewno działają zgodnie z prawem i ku chwale narodu, przez co nie cieszą się sympatią tej grupy społecznej. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: Względnie nieograniczona. Zapisy mogą zostać zawieszone.

ﻼ Fraternity
Szef – nie ma się co oszukiwać – ten człowiek jest jednym z najpotężniejszych w mieście. To on trzyma wszystko w ryzach, także rząd. Wie doskonale, na co może sobie pozwolić, a kiedy zwyczajnie się wycofać. Komu ufać, a komu podziękować i udawać, że co złego to nie jego grupa. W końcu, kto inny mógłby stać się największym „myśliwym” w Rathelonie? Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Zastępca – w pewnym momencie kariery pojawia się taki czas, kiedy nie można awansować wyżej, bo zostało tylko jedno miejsce, aktualnie zajęte przez szefa. Wtedy wybrany szczęśliwiec staje się prawą ręką swojego przywódcy, będąc mu najbliższą osobą w gangu. Do momentu... aż sam go zastąpi. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Sekretarz – im większa organizacja, tym większy bałagan i trzeba nad tym zapanować. Tym właśnie zajmuje się sekretarz – segreguje każdą informację do odpowiedniej teczki. Każdy głupi papier znajdzie swoje miejsce. To chodząca encyklopedia, której nie da zbić się z tropu. Poza szefem i zastępcą, to właśnie on posiada dużą wiedzę na temat działalności gangu. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 2.
Szpieg – nic nie trwa wiecznie, jeśli nie umiesz się ukrywać. A jeśli nauczyłeś się wtapiać w tłum to tylko kwestia czasu, aż korzyści z tej umiejętności same zaczną się pojawiać. Szpiedzy widzą, słyszą i wiedzą więcej niż ktokolwiek z gangu. Do tego właśnie zostali wybrani, przez co nikt nie może czuć się bezpieczny ze swoimi sekretami. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Zabójca – brudna robota przypisana jest tylko niektórym. Takim ludziom, którzy nie mdleją na widok krwi, nie wzruszają ich płacze i krzyki, a truchło jest po to, by je wyrzucić. Mordercy, seryjni czy nie, trenowani zabójcy czy zwykłe rzezimieszki; jeśli potrafią zabić i nie dać się złapać – są wartościowi. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Technik – Komputery, samochody, bronie... Wszystko, co ma związek z mechaniką i elektroniką jest dla tego człowieka bułką z masłem. Uwielbia majstrować przy każdym urządzeniu, a błędy komputerowe to dla niego pikuś. Naprawi wszystko, począwszy od spalonego tostera po... czołg. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Zaopatrzeniowiec – brakuje amunicji? Nie ma problemu. Morfina? Jasne, czemu nie. Złoto? Broń? Dziwna roślina z Indii? Zadaniem tego członka gangu jest dostarczanie wszystkiego, czego zażyczą sobie inni. Zna tyle szlaków handlowych, że aż dziw, iż sam się w tym nie gubi. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Członek gangu – jeśli ktoś nie lubi się wychylać lub zwyczajnie nie wyróżnia się w czymś aż tak, jest szarakiem. Nie ma w tym nic złego, bo właśni ci są najbezpieczniejsi i najmniej zauważalni. Ludzie–cienie, którzy potrafią się rozpłynąć i nie dać się przyłapać przy wykonywaniu drobniejszych zadań dla organizacji.
Ilość: Nieograniczona.

ﻼ Ghost
Boss – niepoprawny, gburowaty i piekielnie cwany. Tylko ktoś o stalowym charakterze i braku empatii może kierować taką organizacją, jaką jest Ghost. Zna on każdego członka swego gangu, a każdy klient jest przez niego prześwietlany ze wszystkimi drobiazgami. To ktoś, kto nie da się łatwo oszukać, przez co o wiele prościej nie próbować przy nim żadnych sztuczek. Gdy zaś robi się niebezpiecznie – jego już dawno nie ma. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Informator – i kto by pomyślał, że słowa mają taką wartość? Papiery to towar bardziej wartościowy od diamentów, a jeśli ktoś jest wścibskim dupkiem to wyciśnie wszystko ze swej ofiary, do ostatniej kropli krwi. To chodzące skarby, o które wszyscy dbają. Gdyby nie oni, Ghost nieraz mogłoby upaść z hukiem. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Diler – amfetamina, heroina, kwas, marihuana... Lista tego jak stąd do Vegas, a jeśli wiesz, gdzie szukać, zdobędziesz to, czego chcesz. Usługi tego człowieka są drogie, a jego robota niebezpieczna. Kulka w łeb to cena, z którą każdy się mierzy, jednak, jeśli widziałeś już śmierć tyle razy, co on – nie robi to już żadnego wrażenia. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Paser – nielegalne? To słowo nie egzystuje w słowniku pasera. Znajdzie i sprowadzi wszystko, czego sobie klient zażyczy, nawet jeśli będą to czyjeś kalesony. Oczywiście, wszystko ma swoją cenę, a ten „sprzedawca” nie ma skrupułów, by zarzucić wręcz kosmiczną ceną. Jego czas i poświęcenie nie są warte nędznych groszy. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 4.
Mechanik – przypuśćmy, że ukradłeś samochód i szuka Cię setka policjantów. Nie porzucisz go – za dużo cię to kosztowało. W takich wypadkach udaj się do mechaników Ghost'a. Ci ludzie znają się na swojej robocie i tak przerobią twoją maszynę, że sam (były) właściciel jej nie pozna. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Oszust – niby niepozorny, grzeczny i ułożony, a nim mrugniesz okiem, ogołoci twoje kieszenie, torbę i samochód. Rabuś, którego lepkie łapy mogą doprowadzić go do zguby, ale kto powstrzymałby się od zabrania tego pięknego naszyjnika, gdy była okazja? Kłamstwo kłamstwo buduje. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 6.
Szarak – podaj, przynieś, pozamiataj. To najzwyklejsi członkowie gangu, których po mieście szwenda się całe mnóstwo. Niby nic, ale gdy ich nie ma, nagle czegoś brakuje. Kto będzie uczył innych? Kto będzie tajną bronią gangu–widma? Odpowiedź jest aż nadto oczywista.
Ilość: Nieograniczona.

ﻼ Wolves
Przywódca – pomimo wagi swej osoby, przywódca Wilków nigdy nie uciekał przed niebezpieczeństwem. To dla niego chleb powszedni. Ten człowiek poświęcił większą część swego życia, by stworzyć coś, co sprzeciwi się reżimowi, który otaczał społeczeństwo Rathelonu, co nie znaczy, że można przypisać go do grupy tych uczciwych. Wręcz przeciwnie. Nie obawia się śmierci – zbyt wiele razy zaglądał jej w oczy. Jest jak prawdziwa, dzika bestia, której się nie ujarzmi. Jedyną możliwością pozbycia się jej jest kula między oczy. Trudno o to, gdy poprzez działanie z rozmysłem i godnym podziwu wyrachowaniem bestia ta stała się niemalże nieuchwytna... Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Zastępca – kiedy jedni muszą się kryć, drudzy przejmują pałeczkę i ratują resztę. Najbliżsi przywódcy wilków mają świadomość obowiązku, jaki spoczywa na ich barkach. Wiedzą, że z ich winy mogą umrzeć ci, którzy walczą o wolność, bo podejmą złą decyzję. Bycie drugą, najważniejszą jednostką u wilków to jak podpisanie wyroku śmierci, ale... o dziwo nikt się jej tu nie boi. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 1.
Haker – kiedy miasto staje się tak naprawdę jedną, wielką siecią, niektórzy ludzie tworzą nową rzeczywistość. Cyfrową. Komputery, przewody, telefony, tablety, modemy... Można wyliczać w nieskończoność. Tak samo, jak nie da się zliczyć, ile możliwości mają hakerzy. Nie da się ich oszukać, ani wykorzystać, a oni sami śmieją się w twarz niebezpieczeństwu, jednym naciśnięciem klawisza, mogąc spowodować przerwę w dostawie prądu w całym mieście. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Donosiciel – lepszych kundli się nie znajdzie. Wywęszą wszystko, a wystarczy im tylko niewielka informacja, by zdobyły, czego chcą. Nie mają problemów z szukaniem swoich celów, a gdy tylko je znajdą, nie odstępują na krok. Dają do myślenia wszystkim, którym w głowie zdrada, bo ich czujne „nosy” złapią trop wtyczek i wykończą je w sekundę. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Złodziej – lisy ulicy, dzieci nocy, ileż to na nich określeń było... Włamują się do domów, kradną auta, dokumenty czy po prostu to, co przechodzeń trzyma w kieszeni. Zazwyczaj jednak obierają za cel coś poważniejszego, niż losowego typa na ulicy – mieszkania urzędasów, ich auta czy nawet... banki. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 6.
Zabójca – lepiej nie wchodzić im w drogę. Ci ludzie mają jedne z najmroczniejszych osobowości w Rathelonie i zazwyczaj nie są skłonni do żartów. Nie nazwie się ich lekkomyślnymi, ale z pewnością nie należą do tych, którzy wybaczają. Jeśli widzisz łyżeczkę w ich dłoni – uciekaj. Wszystko staje się narzędziem zbrodni, gdy chcą wyrównać rachunki. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 5.
Rajdowiec – jeśli szybko musisz się skądś wynieść – zadzwoń po niego. Znają plątaninę ulic, jak własną kieszeń i nie powstrzyma ich nawet kolczatka na drodze. Ich refleks zadziwia, a to, jak czują samochód wprawi w podziw każdego zawodowca. Prócz samych umiejętności jazdy, poskładają każdy pojazd w całość, nawet jeśli wielu uzna, że gruchot nie jest już zdatny do użytku. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: 3.
Kundel – tak naprawdę nikt nie wie, ilu ich jest. To w końcu zwykli członkowie Wolves, którzy znikają w cieniu, niczym duchy i nikt nie potrafi ich złapać. Pomimo tego, że nie wyróżniają się jedną, wyjątkową cechą, ich możliwości przetrwania i ukrywania się są nadzwyczajne.
Ilość: Nieograniczona.

ﻼ Zwykli obywatele
Obywatel – zapewne dla każdego oczywistym jest, że jest to ranga, która przydzielana jest każdemu zwykłemu obywatelowi, ponieważ nie posiadają oni żadnej określonej hierarchii.
Ilość: Nieograniczona.
Nazwa własna – jakby ktoś miał jednak ochotę wyróżnić się w jakiś sposób, może dopasować do swojej postaci nazwę własną rangi. Dopuszczalne są tu nazwy zawodów i tym podobne. Niemniej jednak należy pamiętać, że taka ranga w żaden sposób nie podniesie statusu postaci w społeczeństwie. Zwykły obywatel to wciąż zwykły obywatel.
Ilość: Nieograniczona.

ﻼ Postacie specjalne
Nazwa własna – aby otrzymać status postaci specjalnej konieczne jest wymyślenie rangi własnej, która będzie określać, kim dokładnie jest dana postać. W tym wypadku najlepiej zamieścić w karcie krótki opis rangi lub dokładniej zaznaczyć, co sprawia, że postać wyróżnia się na tle całej reszty i z czego jest znana. Napisanie historii jest obowiązkowe.
Ilość: Względnie nieograniczona. Zapisy mogą zostać zawieszone.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rangi.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
na wstęp
 :: Rathelopedia :: Grupy i rangi
-
Skocz do: